Tipy na výber správneho oplotenia domu

Oplotenie okolo domu je dôležité kvôli vašej bezpečnosti ale plní aj estetickú funkciu. Pred výberom plotu sa preto poriadne zamyslite, čo od neho očakávate. Prečítajte si nasledovné tipy pre výber správneho oplotenia domu.

1. Bezpečnosť na prvom mieste

Od vonkajšieho oplotenia pozemku očakávame predovšetkým bezpečnosť. Plot by vás mal chrániť pred nepozvanými hosťami. Pri výbere oplotenia by ste teda mali dať pozor na jeho kvalitu. Ak si pozemok oplotíte okrasnými kríkmi, budete mať síce pekný výhľad, avšak ktokoľvek sa k vám ľahko dostane. Ďalšou nástrahou sú labilné ploty, s ktorými si poradí aj slabý vietor.

Oplotenie Nylofor 3D je profesionálny systém, ktorý vám poskytne optimálnu ochranu. Plot je zložený z mimoriadne silných drôtov s priemerom 5mm, ktoré zaručujú jeho pevnosť. Výšku oplotenia si môžete zvoliť v rozmedzí od 1030 mm až do 2430 mm. Toto oplotenie preto patrí medzi tie, s ktorými sa budete cítiť stále bezpečne.

2. Súkromie je dôležité

Máte zvedavých susedov, ktorí si nenechajú ujsť žiadnu príležitosť niečo sa vás spýtať? Nakúkajú vám na pozemok všetci okoloidúci venčiaci svojho psa? Plot by mal zabezpečiť aj vaše súkromie. Pred zvedavými pohľadmi sa najlepšie ochránite plotmi s hustejšou výplňou, gabiónovými oploteniami alebo plotmi obrastenými zeleňou. Problémom pri prírodných riešeniach môže byť čas. Kým vám obrastie plot, tak aby aj poskytoval súkromie, musíte si počkať niekedy aj pár rokov.

Ak chcete problém so súkromím vybaviť rýchlo, vyberte si napríklad oplotenie Zenturo. Toto moderné oplotenie môžete vyplniť kameňmi a budete mať istotu, že pohľady zvedavcov budú minulosťou.

3. Estetická funkcia plotu

Oplotenie je prvé čo si každý pri dome všimne. Je preto dôležité aby okrem funkčných vlastností spĺňalo aj vaše požiadavky v oblasti dizajnu. Aj ten najštýlovejší dom môže narušiť nedbalo vybrané oplotenie. Našťastie, existujú elegantné riešenia, ktoré váš domov nie len ochránia ale aj mu pridajú na kráse.

Medzi elegantné možnosti oplotenia patrí napríklad Decofor Wave. Toto oplotenie je odolné, pevné a dodá šmrnc každému pozemku. Vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení. Bude sa k vášmu domu viac hodiť biely, čierny či zelený plot?

Rada na záver

Pri výbere správneho oplotenia domu sa zamerajte aj na jeho montáž a životnosť. Ploty-oplotenie.sk poskytujú pletivá a príslušenstvo k plotom v najvyššej kvalite a taktiež vám pomôžu aj so samotnou montážou. Budete tak mať istotu, že váš plot je postavený naozaj stabilne a splní všetko funkcie ktoré od neho očakávate.