Prečo plot zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti?

Stavba plotu takmer vždy zdvihne hodnotu vášho pozemku a nehnuteľnosti. Stačí vybrať vhodný materiál, plot kvalitne postaviť a udržiavať ho v dobrom stave. Prečo oplotenie zvýši hodnotu vášho majetku?

Väčšia bezpečnosť vďaka oploteniu

Vďaka oploteniu sa na vašom pozemku zvýši bezpečnosť. Nedostanú sa naňho žiadni votrelci a budete mať istotu, že na ňom len tak nenájdete ani žiadnu nevyžiadanú zver. Nebudú vás ľakať psi, ktoré si k vám odbehnú pri venčení a nebudete sa musieť obávať, že vaše deti vybehnú na nebezpečnú cestu. Bezpečnosť pozemku je aj pri predaji nehnuteľnosti dôležitým faktorom. Pokiaľ je už pozemok zabezpečený, zvyšuje sa jeho cena, lebo potenciálny kupca nebude musieť investovať svoj čas ani ďalšie financie na výstavbu plotu.

Zmena pohľadu na dom aj z domu

Voľbou vhodného oplotenia viete zmeniť pohľad z ulice na váš dom, ale ovplyvniť viete aj svoj výhľad. Ak sa vám stane, že máte z istej časti domu nežiaduci výhľad, skvelým riešením môže byť inštalácia vysokého plotu, ktorý tento výhľad zablokuje. Vaša schopnosť zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pomocou plotu závisí od toho, kam sa ho rozhodnete umiestniť. Dôležitá je aj výška plotu. Tú si môžete voliť podľa svojich preferencií a dokonca môžete na rôznych častiach pozemku zvoliť rôzne výšky plotu.

Ako ešte plot ovplyvňuje cenu nehnuteľnosti?

Aby oplotenie zvyšovalo cenu nehnuteľnosti, sú dôležité aj nasledovné faktory:

  •       Materiál oplotenia. Vybrať by ste si mali najmä kvalitný materiál, aby plot vydržal čo najdlhšie. Z pohľadu odolnosti sú najvhodnejšie rôzne hliníkové oplotenia. Zvoliť si môžete pletené alebo zvárané pletivá. Ak sa k vášmu štýlu viac hodí drevený plot alebo gabiónové oplotenie, pokojne si ho zvoľte. Dajte si však vždy pozor aby bolo oplotenie z kvalitných materiálov.
  •       Inštalácia oplotenia. Okrem výberu kvalitného oplotenia ja dôležité poriadne ho aj postaviť. Ploty postavené profesionálmi zvyčajne vydržia dlhšie a sú odolnejšie aj voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Dajte si preto záležať, aby vám plot stavali odborníci. Ak by ste si plot stavali sami, síce by ste pri inštalácií najskôr možno ušetrili, avšak v konečnom dôsledku by ste potom mohli vyhodiť oveľa viac peňazí na opravy oplotenia.