Mobilné oplotenie si nájde skvelé využitie ak potrebujete dočasne oplotiť akýkoľvek areál -pozemok, stavbu, cestu, či lúku na ktorej sa koná verejná akcia.

Čo je mobilné oplotenie?

Mobilné oplotenie je oplotenie rôznych rozmerov, ktoré je rýchlo a ľahko postaviteľné. Diely plotu majú nízku hmotnosť, aby sa takéto oplotenie dalo jednoducho presúvať na rôzne miesta. Oplotenie sa skladá z viacerých dielov v pevnom ráme. Jednotlivé diely sa dajú pospájať len jednoduchými spojkami alebo sa postavia vedľa seba bez nutnosti zasadenia plotu do betónových základov. Mobilný plot sa vkladá do PVC alebo betónových podstavcov, tie sa taktiež dajú umiestňovať kamkoľvek podľa potreby. K mobilnému oploteniu sa dá postaviť aj brána, aby ste sa do svojho areálu dostali bez problémov. Brána sa najčastejšie zamyká reťazou a visiacim zámkom. Pre väčšiu stabilitu je možné k oploteniu namontovať aj špeciálne vzpery.

Existujú viaceré druhy mobilného oplotenia, aby sa hodili na jednotlivé typy udalostí. Sú vysoké ploty (2 – 2,5 metra) na oplotenie areálov ale tiež nižšie ploty s výškou cca 1 -1,2m, ktoré slúžia na usmernenie davu, ktorou cestou sa má hýbať. Z mobilného oplotenia sa taktiež dajú stavať zátarasy. Oplotenie môže byť priehľadné ale vybrať si môžete aj plné ploty, cez ktoré okoloidúci neuvidia, čo sa na vašom pozemku alebo akcii deje.

Využitie mobilného oplotenia

Mobilné oplotenie sa dá využiť pri širokej škále udalostí. Kúpili ste pozemok a potrebujete svoju stavbu dočasne oplotiť, aby ste zabránili vniknutiu vandalov alebo zlodejov? Organizujete verejnú akciu a chcete aby sa na ňu dostali len ľudia, ktorí si zakúpili lístok? Plánujete festival, športovú akciu či iný event a chcete vymedziť miesto, kde sa ľudia môžu pohybovať? Chcete zabezpečiť voľný priestor pred pódiom? Potrebujete opraviť chodník či cestu a chcete aby vykopanú dieru bolo vidieť už z diaľky? Chcete vytvoriť mobilný koridor, aby ľudia vedeli kade cez stavenisko prechádzať? Pri všetkých týchto a mnohých ďalších príležitostiach môžete využiť mobilné oplotenie. Mobilné oplotenie sa ľahko stavia, a pritom splní aj prísne bezpečnostné štandardy.

Výhody mobilného oplotenia

Mobilné oplotenie má oproti trvalému množstvo výhod ak potrebujete areál oplotiť len dočasne. Medzi najväčšie výhody mobilného oplotenia patrí:

  •       Rýchla stavba oplotenia
  •       Dá sa presúvať na rôzne miesta
  •       Možnosť využiť ho viac krát na rôzne účely
  •       Nie je potrebné zasadiť ho do betónu alebo pri ňom využívať vŕtačku
  •       Možnosť vybrať špeciálne označené oplotenie, ktoré vidno už z diaľky
  •       Priehľadné ale aj plné oplotenie